انواع روش های کاشت و ترمیم مو به خصوص روش SUT

کاشت مو  و کلا جراحی کاشت مو با هدف بازیابی مو در نواحی طاس و کم پشت انجام می شود.درادامه متن درباره ی انواع روش های کاشت و ترمیم مو به خصوص روش SUT صحبت کرده واطلاعات کافی در مورد هزینه کاشت مو را در اختیار شما قرار میدهیم .

انواع روش های کاشت و ترمیم مو به خصوص روش SUT
انواع روش های کاشت و ترمیم مو به خصوص روش SUT

 

نبض ما–  جراحی وکاشت مو نیازمند چند فاکتور مهم می باشد که میتوان به ناحیه اهدا کننده خوب یا بانک موی خوب ، مراجعات و زیر نظر بودن توسط متخصص به صورت مکرر و استراحت کافی اشاره کرد.در کاشت مو احتمال ایجاد زخم

درکنار روش های رایج کاشت وترمیم مو ، امروزه کاشت الیاف (مصنوعی) سازگارتر با بدن فرد مورد استفاده قرار می گیرد .این روش با بی حسی موضعی و در زمانی کوتاه موهای مورد نظر بیمار را به موهای موجود اضافه میکنند.این روش زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که امکان کاشت موی طبیعی نباشد و همچنین فاقد هرگونه عمل جراحیست .

کاشت موی مصنوعی تفاوت چندانی با نوع طبیعی ندارد تنها تفاوت بارز انها این است که به جای ریشه های طبیعی مو از الیاف های مصنوعی استفاده می شود .این الیاف ها صرفا جهت زیبایست و به گونه ای به نظر میرسد که مو در حال رشد است .الیاف های مصنوعی در اندازه های 15,30و 45 و در انواع صاف  و موجی و در رنگ های متفاوت وجود دارد.

 

۱- کاشت مو به روش FUT

این روش به پیوند واحد های فولیکولار معروف است.در این روش میکروگرافت های مو از پشت سر یا بانک مو برداشته می شوند در گروه های طبیعی از یک تا چهار مو، که به عنوان واحد فولیکول شناخته می شوند،  پیوند میخورند. یکی از بهترین مزیت های این روش بازده بالای ان می باشد .

۲- کاشت مو به روشFUE

پیوند مو به روش FUE از دقیق ترین روش های کاشت مو می باشد.در این روش گرافت های مو از ناحیه دهنده برداشته می شود و به محل گیرنده پیوند می خورند.مزیت این روش طبیعی تر بودن ان نسبت به روش های دیگراست.دیگر مزیت ان به نواحی اهدا کننده که می تواند سینه ،پاها، بازوها و شکم و…. باشد اشاره کرد.

۳- کاشت مو به روش FIT

روش FITمناسب افرادی است که دوست دارند موهایشان کوتاه باشد و یا جهت افرادی که خواهان به روش های تهاجمی پایین تر دارند ایده آل است. در این پروسه  به وسیله دستگاه های مدرن ، واحد های فولیکولی را از ناحیه دهنده به دقت جدا کرده و این واحد ها را که شامل ۳تا۴ تار می باشد را در شکاف های در ناحیه گیرنده قرار می دهند . ناحیه دهنده با توجه به باقی ماندن چند سلول خود به خود ترمیم می شود .این روش بدون جراحیست.

 

۴-کاشت مو به روشHRT

 

زمانی که سطح استروژن رو به کاهش باشد زنان که موهای پر پشت و ضخیمی  دارند پس از بارداری یا در طی و بعد از یائسگی ,موها وارد فاز استراحت شده و ریزش شروع میشود.موها نازک شده و حتی باعث کچلی ناحیه ای می شود .

راه درمان ان استفاده از هورمون های زنانه استروژن و پروژسترون می باشد.این روش معمولا برای درمان یائسگی زنان می باشد که برای درمان ریزش موی بعضی از زنان مفید وموثر می باشد.البته تا زمانی که در یائسگی و یا بعد از یائسگی استفاده از این هورمون ها اثرات مخربی برای آن ها نداشته باشد.

البته این روش خطراتی نیز دارد که دارای ریسک بالایی می باشند .که می توان خطر ابتلا به سرطان، لخته شدن خون، سکته قلبی ووعلائم ناگواری خونریزی واژینال،  تهوع، نفخ را نام برد .

۵- کاشت مو به روشSUT

این روش فاقد هر گونه جراحی و زخم و دوره نقاهت طولانی می باشد .مزیت و برتری ان استفاده از دستگاه های مدرن و برداشت سریع گرافت های مو ونگهداری ان تا زمان مرحله کاشت می باشد .  همچنین استفاده از اسلیفت های بسیار ظریف کاشت گرفات های که با فاصله ای کمتر از یک میلی متر انجام می شود نیز از دیگر مزایای  کاشت مو به روش SUTاست.سرعت عمل در این روش بسیار بالاست و فرد متقاضی می تواند در همان روز اول موهای خود را با تراکم بالا مشاهده کند.

با توجه به روش های کاشت مو که در بالا در مورد ان ها صحبت کرده و مزیت ومعایب ان ها که ذکر شد فرد متقاضی لازم است طی جلسه هایی که با پزشک متخصص خود دارد ، بر اساس وضعیت ریزش مو، نواحی اهدا کننده، اندازه، کمیت و کیفیت موها و همچنین هزینه بهترین تصمیم را برای خود اتخاذ کند.در ادامه روش های مختلف  مورد استفاده را توضیح می دهیم.

در دهه گذشته روش های پیوند مو پیشرفت فراوانی کرده اند.این روش ها معمولا متد جدیدی را ابدا کرده یا با استفاده از ابزار های مدرن سطح روش های خود را بهبود بخشیده اند .به طور مثال پیوند مو به روش رباتیک روشی است که در کنار روشFUEکمک به بهبود وبرداشت مو می کند.در این روش به وسیله رباط های پیشرفته و با توجه به مشخصات برنامه ریزی شده گرافت های های مو به صورت دقیق برداشته می شود .

رشد موها به صورت همزمان با یکدیگر نیست و ممکن است هر مو در حال ریزش یا استراحت باشد رشد موها یک چرخه را طی می کنند ممکن است یک مو در حال رشد باشد و دیگری در حال استراحت .موها به صورت تصادفی رشد می کنند که برای هر فرد متفاوت می باشد

پروسه برداشت وکاشت مو باعث وارد شدن فولیکول های مو به فاز استراحت می شود .به همین دلیل بیماران پس از ۶ تا ۸ هفته بیشتر موهای پیوندی را از دست می دهند .تحقیقات حاکی از ان است که استفاده از ماینوکسیدیل باعث کاهش ریزش مو می شود.

مو های کاشته شده پس از پس از ۲تا۳ ماه شروع به رشد در زیر پوست می کنند.موهای رشد کرده در ناحیه پیوندی ممکن است باعث قرمز شدن، ایجاد برآمدگی مانند جوش شوند، گرم نگه داشت ناحیه ملتهب بسیار کار امد می باشد.

موهای کاشه شده در ماه های 4تا6 شروع به نمایان شدن میکنند .البته ممکن است بعضی از موها رشد چندانی نداشته باشند که این عمل به دلیل این است که بعضی از موها در حال استراحت می باشند ، در ماه ششم بیمار انتظار رشد 40تا 60 درصدی را دارد ولی به دلیل چرخه تصادفی  موها به موقع رشد نمی کنند .رشد کامل موی کاشته شده به از12 ماه رخ می دهد البته ممکن است در بعضی مورد تا 18 ما نیز به طول انجامد .این امر در خانم ها بیشتر رخ می دهد.

قبل از اقدام به کاشت و پیوند مو لازم است به نکات زیر توجه کنید.

۱- به تثبیت ریزش مو توجه کنید.

فردی که ریزش موی ان تثبیت شده ،واجد شرایط کاشت مو می باشد به این دلیل که جراحی وکاشت مو باعث قطع شدن ریزش مو نمی شود.

توصیه می شود که:

برای فردی که در جوانی دچار ریزش مو شده است کاشت مو مناسب نمی باشد به این خاطر که ممکن است باعث تسریع ریزش مو شود.

۲- پیوند مو یک جادو نیست!

با توجه به متفاوت بودن میزان رشد در هر فرد فرد متقاضی باید ذهن خود را قبل از پیوند مو اماده کند .کاشت وجراحی نیازمند بانک موی مناسبی می باشد.در ضمن کاشت مو انطور که فرد انتظار دارد  باعث ایجاد یک سر با تراکم موی بالا نمی شود .

۳- با موهای ترمیم شده مثل موهای معمولی خود رفتار کنید.

بعد از کاشت مو ، مو کاشته شده مانند موی طبیعی فرد می باشد وفرد می تواند مانند موی معمولی خود با انها رفتار کند . کاشت و پیوند مو اعتماد به نفس یک فرد را پس از ریزش مو به او بر میگرداند.

موهای کاشته شده نیاز به مراقبت انچنانی ندارند و فرد می تواند هر طور که می خواهد ان را حالت دهد .می توانید موها را مانند موهای معمولی شستشودهید.

۴- پیوند مو دائمی است، زمانی که…

در کاشت مو .فولیکول های مو از بانک مو گرفته می شوند و به نقاط کچل پیوند داده می شوند و این جراحی یک فرایند دائمی می باشد و شما نمی توانید به طور موقت و فقط برای یک ناحیه دلخواه این عمل را انجام دهید،  پس قبل از اقدام کردن تحقیقات لازم را انجام داده و تصمیم بگیرید.

۵- رشد موهای پیوند شده  از بین نمی رود.

موهای کاشته شده به مرور زمان و پس از ۴ماه شروع به ظاهر شدن می کند و به بخش دائمی پوست سر تبدیل می شود  . پس از حدود ۸ماه ۸۰ درصد مو رشد می کند،   رشد مو در ناحیه فرق سر زمان می برد و دیرتر اتفاق می افتد ،در این زمان بهتر است به توصیه های جراحتان گوش کرده واقدامات لازم را انجام دهید.

 

۶- اقدامات احتیاطی پس از جراحی حیاتی هستند.

بعد از عمل جراحی وپیوند مو زمان می برد که موی سر فرد به حالت عادی خود برگردد پس استراحت کافی را انجام داده ومراقبت های مناسب را در ناحیه کاشته شده انجام دهید .

شما فقط باید بر روی پشت سر بخوابید و هرگز اجازه ندهید که ناحیه پیوند داده  شده با با هرجایی تماس داشته باشد زیرا فولیکول های مو بعد از عمل بسیار سست می باشند . توصیه می شود از یک کلاه دوش حمام به عنوان یک اقدام احتیاطی پس از جراحی استفاده شود.

هزینه پیوند و کاشت مو حدود ۳تا۶ میلیون می باشد .البته این هزینه با توجه به نوع پیوند، روش انجام کار، کمیت و کیفیت کار، محل پیوند، کلینیک کاشت مو ، کلینیک درمانی، شهر متفاوت می باشد .

کاشت وترمیم مو روشی بسیار پیشرفته و نوین برای اقایون و خانم هاییست که موهای ان ها دچار ریزش شده است و می تواند اعتماد به نفس از دست رفته هر فرد را به ان برگرداند  .

هزینه کاشت مو در سال 96 به ازای هر تار 300 تومان می باشد ولی با توجه به روش کاشت انتخاب شده و وسعت ناحیه کاشت متفاوت می باشد.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://www.webibrand.com/wp-content/uploads/2016/11/lady_2.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 620px;}